Jednou vetou

Mesto podporí dotáciou deti so zdravotným znevýhodnením

Ilustračná foto

Foto: TASR

Prievidzská samospráva podporí finančným príspevkom súťaže detí so zdravotným znevýhodnením navštevujúcich Spojenú školu internátnu na Úzkej ulici. Informoval o tom vedúci kancelárie primátorky mesta Alojz Vlčko.

Aktivity zdravotne znevýhodnených detí podporí radnica v druhom polroku dotáciou vo výške 500 eur na základe odporučenia komisie pre starostlivosť o obyvateľov pri mestskom zastupiteľstve. „Peniaze budú použité na nákup ocenení ako detské knihy, písacie, športové, výtvarné potreby a didaktické hry,“ spresnil Vlčko. Cieľom dotácie je podľa neho u detí rozvíjať priestorové zmýšľanie, poznanie farieb a rozvíjanie jemnej motoriky

Bude poriadne peklo, horúčavy stále nekončia

„Podpora zdravotne znevýhodnených obyvateľov patrí medzi dlhodobé priority mesta, pričom práve podpora detí, ktoré navštevujú Spojenú školu internátnu, prináša dlhodobo pozitívne výsledky. Cením si prácu všetkých pedagógov a vychovávateľov, viackrát som sa o tom mohla presvedčiť aj v elokovaných pracoviskách špeciálnej materskej školy a Nového domova,“ uviedla primátorka Katarína Macháčková.

Spojená škola internátna v Prievidzi poskytuje deťom s mentálnym postihnutím základné vzdelávanie v prvom až deviatom ročníku. Úlohou školy je poskytnúť deťom s mentálnym postihnutím rôzneho stupňa optimálne podmienky na vzdelávanie a osobnostný rozvoj, ktoré im nemohla zabezpečiť základná škola bežného typu. Výučba prebieha podľa učebných osnov špeciálnej základnej školy, vyučujúci majú väčšie možnosti sa žiakom venovať individuálnou formou, keďže v triede môže byť maximálne desať žiakov.

Môže vás zaujímať

Mladík napadol v okrese Trenčín rodičov a sestru