Jednou vetou

Myjavčan údajne zabil suseda, hrozí mu až 20-ročné väzenie

Ilustračné foto

foto: TASR

Polícia vyšetruje závažný zločin vraždy, ku ktorému došlo 10. augusta podvečer v obci Poriadie v okrese Myjava. Šesťdesiatpäťročný Myjavčan, ktorý už čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy, tam mal zabiť 35-ročného muža. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

„Podľa doterajších zistení mal 35-ročný Štefan prísť slušne upozorniť 65-ročného Jána z Myjavy, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu, aby stíšil hlasno hrajúcu hudbu. Ten však mal na mladého muža, pravdepodobne v blízkosti prístrešku, zaútočiť oceľovou rúrou a opakovane ho mal udierať do oblasti hlavy,“ uviedla polícia.

V dôsledku úderov utrpel Štefan poranenie hlavy, pričom agresívny dôchodca mal následne priviazať jeho nohy o svoje vozidlo. „V ďalšom konaní sa mu pokúšala zabrániť kamarátka zraneného muža spolu s ďalším susedom. Ale agresívny muž mal začať ohrozovať aj ich kovovou mačetou. Tí, keď sa im podarilo ujsť, privolali políciu,“ ozrejmili ďalej policajti, podľa ktorých však mal 65-ročný Ján medzitým jazdiť s vozidlom asi kilometer po lesnej ceste, pričom počas celej doby mal za autom upínacím popruhom pripevnené Štefanove telo. „Neskôr mal s vozidlom zastaviť a uvoľniť popruh, za ktorý ťahal telo, to mal odhodiť v močarine a z miesta odísť,“ doplnili.

Polícia pri vysvetľovaní hoaxov spolupracuje aj s odborníkmi

 Myjavčan už čelí obvineniu z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Po vykonaní potrebných procesných úkonov polícia spracuje podnet na návrh na jeho vzatie do väzby. „Policajti na základe príkazu Okresného súdu v Trenčíne vykonali domovú prehliadku u obvineného, pri ktorej našli a následne v zmysle zákona zaistili nelegálne držané zbrane. Aj v tejto veci začal trenčiansky vyšetrovateľ trestné stíhanie, a to za zločin nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Za obzvlášť závažný zločin vraždy hrozí Jánovi trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov,“ dodala polícia.

Môže vás zaujímať

Najväčšie jarné veľtrhy na výstavisku presunuli na neurčito