Jednou vetou

Na slovensko-českom pohraničí uviazol vlak

Ilustračné foto

foto: TASR

Na slovensko-českom pohraničí pri Lysej pod Makytou (okres Púchov) smerom na trutnovskú časť Libeč uviazol v pondelok okolo 16.00 h vlak, ktorému sa utrhlo trolejové vedenie. Na mieste zasahujú hasiči z Púchova a Považskej Bystrice s piatimi kusmi techniky. TASR o tom informoval hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Aktualizované 17.30

„Vo vlaku sa nachádzalo 48 cestujúcich vrátane detí a seniorov. Na miesto pre nich prišiel i evakuačný autobus Hasičského a záchranného zboru (HaZZ),“ uviedol Petrík.

Trolejové vedenie roztrhol vlak Expres 124 v úseku Lúky pod Makytou – Horní Libeč zhruba o 14.27 h, spresnihovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč. „Vo vlaku sa nachádzalo 48 cestujúcich, ktorým sme rozdali vodu. Vzhľadom na horúce počasie sa interiér vlaku začal rýchlo prehrievať, preto sme na pomoc zavolali príslušníkov HaZZ, ktorí zabezpečili evakuáciu cestujúcich,“ doplnil. Príčinu pretrhnutia trolejového vedenia nie je podľa Kováča momentálne možné určiť.

Petícia za zákaz hazardu je už na radnici v Nitre

Trolejové vedenie je porušené na obidvoch traťových koľajach, Železničná doprava je na úseku prerušená, prepravu cestujúcich tak zabezpečuje náhradná autobusová doprava. Opravu zabezpečí technická čata z Púchova, pričom železničná doprava bude prerušená minimálne do 18.30 h, dodal  hovorca Železníc SR Michal Lukáč.

Môže vás zaujímať

V Priepasnom položili vence k pamätníku Štefánika