Jednou vetou

Počas štvorhodinovej kontroly na cestách TSK zinkasovali policajti takúto sumu

Ilustračné foto

Polícia SR

Viac ako 50 priestupkov zistili policajti v Trenčianskom samosprávnom kraji počas štvorhodinovej sobotnej (11. 5.) večernej a nočnej osobitnej kontroly na krajských cestách. Kontroly boli zamerané na kontrolu zákazu požívania alkoholických nápojov vodičmi.

Ako informovala Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne, počas kontroly zistili policajti 51 priestupkov, 47 vybavili v blokovom konaní. Na pokutách vybrala polícia 2630 eur. Tri priestupky vyriešili napomenutím a jeden odstúpili na dopravný inšpektorát.

V dvoch prípadoch sa zistilo požitie alkoholu, policajti zadržali tri vodičské preukazy a jedno osvedčenie o evidencii vozidla. Vodičovi z Bánoviec nad Bebravou namerali v dychu 2,65 promile alkoholu, obvinili ho z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky.

Letisko Piešťany sa odvolá voči rozsudku o ‚zlatých padákoch‘

 „Do celokrajskej osobitnej kontroly bolo nasadených 37 policajtov, z toho 20 dopravných, 14 poriadkových, dvaja železniční a jeden policajt ostatných služieb Policajného zboru,“ doplnila Antalová s tým, že polícia bude v podobných kontrolách pokračovať.

Môže vás zaujímať

Najväčšie jarné veľtrhy na výstavisku presunuli na neurčito