Jednou vetou

Rozsiahly požiar rodinného domu v Hornej Súči likvidovalo 20 hasičov

Ilustračne foto

Foto: TASR/AP

Deväť profesionálnych hasičov z Trenčína a traja z Dubnice nad Váhom zasahovali v stredu (24. 4.) dopoludnia pri požiari rodinného domu v obci Horná Súča v Trenčianskom okrese. Požiar zasiahol rodinný dom, prístavbu a rozšíril sa aj na strechu susedného domu.

 Ako informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trenčíne Marián Petrík, pri likvidácii požiaru pomáhali aj ôsmi členovia Dobrovoľného hasičského zboru z Hornej Súče s jedným cisternovým vozidlom, ako aj miestni obyvatelia.

„Hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania priľahlých objektov a ďalšieho rodinného domu postupne päť hasebných prúdov za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie a prístavby rodinného domu. Situáciu na požiarisku sťažovala veľká intenzita požiaru, silné zadymenie objektov a vietor,“ uviedol Petrík.

Ako dodal, počas hasebných prác požiarisko priebežne monitorovali termovíznou kamerou za súčasného rozhrabávania a likvidovania skrytých lokálnych ohnísk. Po likvidácii požiaru, po približne štyroch hodinách požiarisko opäť skontrolovali termokamerou a odovzdali majiteľovi. Pri udalosti nikto neutrpel zranenie. Príčinu vzniku požiaru vyšetrujú znalci.

Môže vás zaujímať

Najväčšie jarné veľtrhy na výstavisku presunuli na neurčito