Jednou vetou

Trenčín podporí v tomto roku 13 mládežníckych projektov sumou 10.000 eur

Ilustračné foto.

Foto: pixabay

Mesto Trenčín podporí v tomto roku v rámci dotačného programu v oblasti práce s mládežou 13 projektov celkovou sumou 10.000 eur. Na základe odporúčania komisie mládeže a športu pri mestskom zastupiteľstve o tom rozhodol primátor Trenčína Richard Rybníček.

Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová, najvyššiu dotáciu po 1500 eur dostanú združenie Trakt na projekt Filmový workshop, združenie Moja pieseň na projekt Neboj sa remesla a projekt združenia pre osobný rozvoj Dom poznania nazvaný Iambitious.

Z dotačného programu mesto podporí tiež projekt združenia Silnejší slabším Medzigeneračné učenie (400 eur), Občianske združenie Južania – RC Južanček sa môže tešiť na dotáciu 850 eur na Deň farnosti a nezisková organizácia Voices si prilepší o 700 eur na projekt Na vlastných nohách a o ďalších 400 eur na projekt Aktívne ženy.

Finančnou injekciou od 200 do 800 eur mesto podporí aj projekty Úsmev detí, Knižnica vecí, Interaktívny workshop o triedení a recyklácii odpadu Zero waste, ale aj projekty Mladí dobrovoľníci v akcii, Vodácka cesta za poznaním či Skvalitnenie podmienok pohybu pre deti.

Môže vás zaujímať

V Priepasnom položili vence k pamätníku Štefánika