Jednou vetou

TSK modernizuje priestory strednej priemyselnej školy za 880.000 eur

Ilustračné foto

TASR

Záujem zamestnávateľov o absolventov z odborov strojárstva a elektrotechniky v okrese Myjava podnietil Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) zmodernizovať priestory a vybavenie výcvikových dielní na Strednej priemyselnej škole (SPŠ) Myjava. Informoval Matej Plánek z odboru komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK.

Za približne 880.000 eur kraj vymení vchodové dvere a brány v dielenskej časti, zakúpi schodolez či nové moderné prístroje. Prístup do dielní bude po novom bezpečnejší, estetickejší a zároveň bezbariérový.

„Do ôsmich odborných učební zameraných najmä na strojárske odbory v rámci materiálno-technického vybavenia pribudnú niekoľko sústruhov, fréz, vstrekovací lis či iné nevyhnutné technologické zariadenia. Aktuálne sa na SPŠ Myjava koná prestavba odborných dielní,“ uviedol Plánek.

Pri dopravnej nehode zahynul chodec, prípadom sa zaoberá inšpekcia

Samosprávny kraj zmodernizuje odborné dielne na 11 stredných školách za takmer 9,4 milióna eur. TSK je už štvrtý rok lídrom v systéme duálneho vzdelávania (SDV) spomedzi samosprávnych krajov na Slovenku. V aktuálnom školskom roku je v SDV zapojených takmer 900 žiakov, 22 stredných škôl a 91 firiem.

Môže vás zaujímať

POVAŽSKÁ BYSTRICA: V centre mesta pribudnú dopravné obmedzenia