Jednou vetou

Únik oxidu uhoľnatého v Diviakoch nad Nitricou si vyžiadal jednu obeť

Ilustračné foto

pixabay.com

Únik oxidu uhoľnatého (CO) v rodinnom dome v Diviakoch nad Nitricou (okres Prievidza) si vo štvrtok ráno vyžiadal jednu obeť, ďalšiu osobu museli previezť do nemocnice. Pri udalosti zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Prievidze, potvrdil hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

„Hasiči po príchode na miesto udalosti vypli prívod elektrickej energie, pootvárali okná a dvere na objekte, aby zabezpečili jeho odvetranie. Súčasne boli vykonávané merania, ktoré potvrdili zvýšené hodnoty CO v objekte, pričom z neho vyniesli i štyri tlakové nádoby,“ opísal Petrík.

Jedna z osôb vo vnútri objektu podľa neho nejavila známky života, druhá intoxikovaná osoba bola v čase príchodu hasičov už mimo objektu. „Prvú osobu obhliadol lekár, ktorý skonštatoval jej smrť. Druhú osobu previezli na ďalšie ošetrenie do nemocnice,“ doplnil.

Winter Classic potrebuje výkon ako 40 domov, SSD je pripravená

Na mieste zasahovalo päť príslušníkov HaZZ z Prievidze s dvoma kusmi techniky. Udalosťou sa už zaoberá polícia. „Poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru z Nitrianskeho Rudna začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia,“ dodala trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Môže vás zaujímať

V Priepasnom položili vence k pamätníku Štefánika