V Košariskách si pripomínajú výročie narodenia Štefánika

Zľava generálny riaditeľ sekcie ľudských zdrojov Ministerstva obrany Slovenskej republiky brigádny generál Boris Ďurkech odovzdáva vyznamenanie zástupcovi veliteľa Styčného integračného tímu NATO na Slovensku podplukovíkovi AÈR Martinovi Botíkovi

FOTO TASR - Robert Fritz

Slávnostnou bohoslužbou v evanjelickom kostole v Košariskách sa začali oslavy 139. výročia narodenia štátnika, politika a diplomata Milana Rastislava Štefánika. Celodenný program v jeho rodnej obci je i pripomenutím Štefánikovho plodného života, nezastupiteľných inšpirácií a impulzov, ktoré priniesol do slovenskej kultúry.

Víkendový program: Čakajú nás pestré akcie a dokonalé počasie!

Podujatie pripravilo Ministerstvo obrany SR v spolupráci so Slovenským národným múzeom – Múzeom Slovenských národných rád (SNM – MSNR), obcou Košariská a Evanjelickou cirkvou a. v. V programe podujatia bol dopoludňajší slávnostný akt pred rodným domom M. R. Štefánika s kladením vencov a zaradené je otvorenie výstavy Generál na javisku. Vznikla v spolupráci Divadelného ústavu v Bratislave a Múzea Slovenských národných rád, predstavuje divadelné inscenácie slovenských profesionálnych divadiel, ktoré vychádzajú zo Štefánikovho života a diela. Na to nadviaže prednáška Dagmar Inštitorisovej Štefánik v divadelných podobách a koncert súboru Musica Tempris. Na popoludnie sú pripravené aj scénické prehliadky miestneho múzea s M. R. Štefánikom.

 

Môže vás zaujímať

Bánovskí kriminalisti našli u dílera drog náboje