Jednou vetou

FOTO: Vláda rokovala pri príležitosti Roku M. R. Štefánika

Poslanci sa pri príležitosti Roku M. R. Štefánika stretli v Brezovej pod Bradlom.

FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Netradične v nedeľu bolo na programe 172. rokovanie vlády SR, ktorá sa zišla na pôde Mestského úradu v Brezovej pod Bradlom. Výjazdové rokovanie kabinetu sa uskutočnilo pri príležitosti Roku Milana Rastislava Štefánika. Vláda navýšila financie pre mesto Brezová pod Bradlom a okolité obce Košariská a Priepasné.

„Celá oblasť je súčasťou katastra týchto obcí a dokonca samotná mohyla je rozdelená medzi dva z nich. Rozdelili sme finančné prostriedky na údržbu ciest, na pokračovanie rekonštrukcie múzea v Košariskách a jeho prístavbu,“ uviedol predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD).

V Brezovej pod Bradlom usporiadalo MO Deň Ozbrojených síl SR

Ministerka kultúry SR Ľubica Laššáková (Smer-SD) poukázala na to, že predchádzajúce vlády sa hrdo hlásili k odkazu M. R. Štefánika, ale až táto vláda pristúpila k činu. „Na konci roka 2018 sme pripravili strategický materiál, ktorý sa týka rekonštrukcie jednak pamätníka a takisto rekonštrukcie kultúrnej historickej pamiatky budovy Strážnice, ktorá je len pár metrov od samotnej mohyly,“ informovala ministerka kultúry SR.

FOTO: Dav štrajkujúcich za klímu zaplnil Námestie slobody v Bratislave

Na rokovanie prichystali správu o príprave a realizácii podujatí a aktivít v rámci Roku Milana Rastislava Štefánika do 16. septembra 2019. Predložilo ju Ministerstvo kultúry SR. Na podujatia a aktivity bola alokovaná celková suma vo výške 3.853.222 eur, z toho 2.305.102 eur na rok 2019 a 1.548.120 eur na rok 2020.

Môže vás zaujímať

Najväčšie jarné veľtrhy na výstavisku presunuli na neurčito