Jednou vetou

Trnavský kraj podal žalobu na zariadenie Čistý deň

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič

Foto: TASR

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) podal žalobu na zariadenie Čistý deň v Galante. Dôvodom by malo byť, že podľa samosprávy budovu a pozemky, ktoré Čistý deň užíval na základe zmluvy, zariadenie odmieta kraju vrátiť. Informoval Jaroslav Vacek z odboru komunikácie Úradu TTSK s tým, že z tohto dôvodu poslal zariadeniu výzvu na vypratanie nehnuteľností.

aktualizované: 14:11

TTSK sa domáha vypratania nehnuteľností súdnou cestou. „Zariadenie Čistý deň užíva náš majetok bez akéhokoľvek právneho titulu a týmto obmedzuje aj naše právo vlastniť majetok, ktoré je garantované ústavou. Spomínanú budovu chceme používať na poskytovanie sociálnych služieb pre obyvateľov kraja. Našim zámerom bolo dohodnúť sa so zariadením a chceli sme sa vyhnúť tejto žalobe. Keďže zariadenie na túto našu snahu nereagovalo, sme nútení záujmy župy chrániť súdnou cestou,“ vysvetlil riaditeľ kancelárie predsedu samosprávneho kraja Peter Markovič.

Budovy všetkých súdov v Nitrianskom kraji evakuovali pre bombovú hrozbu

Kraj si ešte začiatkom novembra prevzal od organizácie Čistý deň inú budovu a pozemky, ktoré organizácia užívala na základe nájomnej zmluvy.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru