Jednou vetou

Trnavský kraj prebral od Čistého dňa budovu a pozemky

Na snímke resocializačné zariadenie Čistý deň.

Foto: archívne, TASR

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) prevzal od organizácie Čistý deň, n.o. budovu a pozemky v Galante, ktoré organizácia užívala na základe nájomnej zmluvy.

Stalo sa tak v pondelok (5. 11.) po tom, čo TTSK vypovedal zmluvu a po uplynutí trojmesačnej výpovednej lehoty. Druhú budovu resocializačného strediska a pozemky, ktoré Čistý deň užíval na základe zmluvy o výpožičke, zariadenie odmieta kraju vrátiť. „TTSK z tohto dôvodu poslal zariadeniu výzvu na vypratanie nehnuteľností. Ak sa tak nestane v stanovenej lehote, budeme sa domáhať vypratania nehnuteľností súdnou cestou,“ informoval Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK.

Hlohovec chce zlepšiť dopravnú situáciu v spolupráci s Trnavským krajom

Dodal, že po tom, čo predchádzajúce vedenie kraja „zatváralo oči pred kauzami, ktoré zariadenie Čistý deň sprevádzajú posledné mesiace“, predseda Jozef Viskupič aktívne pristupuje k riešeniu vzniknutej situácie. Po odobraní akreditácie Čistému dňu spoluprácu s organizáciu kraj ukončil. Spomínané nehnuteľnosti plánuje TTSK využívať na poskytovanie sociálnych služieb.

Čistý deň využíval nehnuteľnosti v Galante od roku 2005. V stredisku sa venoval mládeži s problémom závislosti. Odobratiu akreditácie predchádzalo podozrenie na sexuálne zneužívanie klientov.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru