Jednou vetou

Trnavský kraj pripravuje prvý Deň otvorených dverí i odovzdanie Cien A. Srholca

Mesto Trnava

foto: TASR

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) prvýkrát otvorí svoje brány pre širokú verejnosť. Pri príležitosti spomienky na udalosti Novembra 1989 pripravil Úrad TTSK Župný deň otvorených dverí. Pre návštevníkov bude pripravená prehliadka priestorov s programom pre dospelých i deti. Súčasťou pripomenutia výročia bude aj historicky prvé odovzdanie Ceny slobody Antona Srholca, ktorou ocení predseda TTSK osobnosti verejného života.

„Otvárame trnavskú župu ľuďom. Priblížime im, ako reálne funguje župný úrad, predstavíme prácu našich študentov z odborných škôl a pripravili sme program aj pre tých najmenších,“ povedal Peter Markovič, riaditeľ kancelárie trnavského župana.

Otvorená bude kancelária predsedu i zasadačka krajského zastupiteľstva. Návštevníci budú môcť využiť služby vizážistiek, kaderníčok, nechtových dizajnérok, tiež ochutnať slané i sladké dobroty a kávu. Akcia trvá do 9. do 13. hodiny.

Trnava privíta workshop Slovensko na ceste k Smart Cities na bicykli

Vo večerných hodinách sa bude v Divadle Jána Palárika konať slávnostné odovzdávanie Cien slobody Antona Srholca, ktorý je rodákom z Trnavského kraja, zo Skalice. Jozef Viskupič ocení osobnosti za mimoriadny prínos k ochrane ľudských práv, k upevneniu demokracie a právneho štátu, alebo za prejavy mimoriadnej občianskej statočnosti s nadregionálnym významom.

„Ocenením chceme poukázať na odkaz života Antona Srholca, ktorým je šírenie myšlienok hodnôt slobody, demokracie a ľudských práv. Preto sme sa rozhodli odovzdať túto cenu symbolicky práve 17. novembra, v Deň boja za slobodu a demokraciu,“ doplnil Markovič.

Súčasťou série podujatí pripomenutia si udalostí Novembra ’89 je aj podvečerný koncert Pocta slobode. Na Trojičnom námestí zahrá Dano Heriban s projektom Čosi úsmevné a skupina Korben Dallas.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru