Jednou vetou

Trnavský primátorský kandidát S. Žigmund oznámil vzdanie sa kandidatúry

Ilustračné foto

foto: TASR

Kandidát na primátora Trnavy za Stranu rómskej komunity Stanislav Žigmund v živom vysielaní televíznej diskusie RTVS ku komunálnym voľbám oznámil svoj úmysel vzdať sa kandidatúry v prospech kandidáta koalície Naše mesTTo - KDH, SZS, SDKÚ-DS Rastislava Mráza. Ten reagoval slovami, že voličov nesklame.

Chodci v Bratislave zažívajú adrenalín. Túto hrôzu tam majú deň čo deň

Vzdanie sa kandidatúry nevylúčil Žigmund už v rozhovore z 26. októbra. „Trnava nie je pripravená akceptovať primátora z iného etnika a s tým som uzrozumený. Preto sa môžem vzdať kandidatúry v prospech výhľadov úspešnejšieho kandidáta, ktorý má predpoklad osvojiť si niektoré moje priority z programu, a tým mu môžem zabezpečiť hlasy mojich voličov z rómskej komunity, ktorá je v meste početná,“ vyjadril sa.

Výstava v múzeu predstavuje ľudí prenasledovaných komunistickým režimom

Žigmundovým vzdaním sa kandidatúry sa počet kandidátov na primátora Trnavy zníži z ôsmich na siedmich. Kandiduje nezávislý Peter Bročka, nezávislý Marián Galbavý, Rastislav Mráz, nezávislý Peter Ondrejka, nezávislá Vanesa Šteinerová, Peter Tomeček za Národnú koalíciu a Igor Válek za Smer-SD.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru