Estónec kradol v piešťanskom pivovare

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Spiaceho Estónca s ukradnutými vecami z piešťanského pivovaru našla polícia v miestnom kempe. Z dôvodu, že sa už v minulosti dopustil krádeží aj v iných členských štátoch Európskej únie, nemá žiadny príjem, trvalý pobyt a je predpoklad, že bude pokračovať v trestnej činnosti, spracoval policajný vyšetrovateľ podnet na jeho väzobné stíhanie.

V okrese Senica sa pohybuje medvedica s mladými

Podľa informácií krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Márie Linkešovej v uplynulom týždni nahlásil majiteľ pivovaru na Rekreačnej ulici v Piešťanoch krádež. Páchateľ preliezol cez balkónové dvere do prevádzky a odcudzil z pokladne hotovosť v sume 145 eur, tablety a notebook za ďalších 600 eur. „Policajti zaistili miesto činu a na základe popisu k osobe spracovali informácie o páchateľovi,“ uviedla hovorkyňa. V stane u Estónca našli aj odcudzenú hotovosť. Veci zaistili a vyšetrovateľ obvinil muža zo zločinu krádeže.

„Muž bol na základe rozhodnutia súdu eskortovaný policajnou hliadkou do výkonu väzby. V zmysle zákona mu hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ doplnila hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Po nahlásení bomby evakuovali dve súdne budovy v Trnave