Jednou vetou

Galantská nemocnica odštartovala rekonštrukciu za 3,7 milióna eur

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Nemocnica v Galante odštartovala rekonštrukciu. Investícia by mala dosiahnuť viac ako 3,7 milióna eur. Financovaná je z eurofondov so spoluúčasťou nemocnice. Pribudnúť by mal nielen moderný urgentný príjem, či nové oddelenie anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS), ale aj medicínske vybavenie. V stredu o tom informovali riaditeľka galantskej nemocnice Alexandra Pavlovičová a manažér pre investície v Nemocnici Svet zdravia Martin Bača.

 Pavlovičová priblížila, že cieľom je vybudovať kvalifikovanú urgentnú starostlivosť. Tým, že budú špecialisti a diagnostické vybavenie koncentrované v tesnej blízkosti, odstránime zbytočné straty pri presune akútnych pacientov a dokážeme tak poskytovať komplexnejšiu a bezpečnejšiu zdravotnú starostlivosť,“ vysvetlila.

Ako ďalej doplnila, koncept OAMIS prináša neustále zvyšovanie starostlivosti o kriticky chorého pacienta. Súčasťou urgentného príjmu by malo byť aj 17 plávajúcich lôžok, od čoho si nemocnica sľubuje zvýšenie dynamiky. Práce súvisiace s pracoviskom OAMIS by mali byť ukončené v júni 2020. Nemocnica očakáva, že v nasledujúcich rokoch bude počet pacientov na urgentnom príjme stúpať. Podľa odhadov by tu v roku 2020 mala ošetriť viac ako 18.000 pacientov ročne.

Pri výkopových prácach našiel muž sovietsku protipancierovú muníciu

Ako vysvetlil Bača, galantská nemocnica podstúpila aj rekonštrukciu fasády. Tá je rozdelená na štyri etapy. „Tento rok v lete bola ukončená tretia etapa, ktorá zahŕňala výmenu fasády pravého krídla nemocnice. V rámci realizujúcej sa tej poslednej prejde obnovou zadná južná strana nemocnice s balkónmi. Ukončená by mala byť do konca roka,“ zdôraznil.

Súčasťou projektu je aj nákup medicínskych prístrojov. Vďaka dotácii by mal v nemocnici pribudnúť nový digitálny skiagraf a digitálny mamograf. Pracovisko tak bude plne digitalizované.

Môže vás zaujímať

Piešťany zaviedli poplatok za rozvoj a zvýšilo niektoré dane