Jednou vetou

Medzinárodné podujatie Noc vonku sa po prvý raz uskutoční v Trnave

Kráľovská fontána v Trnave

foto: Trnavský hlas

Medzinárodné podujatie na podporu ľudí bez domova s názvom Noc vonku sa 6. novembra od 17.30 h po prvý raz uskutoční aj v Trnave na Hlavnej ulici pred Trnavskou arcidiecéznou charitou.

Organizátorom tejto aktivity, počas ktorej si účastníci budú môcť vyskúšať život bezdomovca na vlastnej koži, je Katedra sociálnej práce Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou a mestom Trnava.

Noc vonku má už tradíciu vo viacerých mestách na Slovensku, v Bratislave sa tento rok uskutoční už jej šiesty ročník. „V Trnave sme sa rozhodli, že sa k tejto tradícii pripojíme našou iniciatívou aj my, pracovníci katedry sociálnej práce. Dlhodobo spolupracujeme s Trnavskou arcidiecéznou charitou a mestom Trnava pri riešení otázky ľudí bez domova. Motivovala nás snaha ukázať ich život z iného pohľadu, sprostredkovať ostatným ich životné príbehy a priblížiť aj problémy, s ktorými sa stretávajú,“ uviedla Katarína Levická z Katedry sociálnej práce Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce Trnavskej univerzity.

Trnavský primátorský kandidát S. Žigmund oznámil vzdanie sa kandidatúry

Tradične býva súčasťou Noci vonku aj sprievodný program v podobe diskusií, rozhovorov či odborných prednášok. V Trnave počas tohto podujatia privítajú zástupcov viacerých organizácií, ako Združenie Storm, Centrum Koburgovo, Občianske združenie Proti prúdu a pod. Jednotlivé vstupy budú oživené aj hudobným programom.

Pre účastníkov bude pripravené posilnenie v podobe guláša, počas podujatia sa bude variť aj kapustnica a nebude chýbať ani horúci čaj. Organizátori zabezpečia aj kartóny pre odvážlivcov, ktorí si budú chcieť vyskúšať spanie na ulici. „Záujemcov by sme chceli povzbudiť, aby si priniesli spacáky či prikrývky. Nie je potrebné, aby strávili na ulici celú noc. Každý môže zostať tak dlho, ako bude chcieť, či ako dlho vydrží. Ako symbolické vstupné na podujatie radi uvítame suché potraviny a teplé oblečenie, čo však nie je podmienkou. Všetky vyzbierané veci poputujú ľuďom bez domova,“ doplnila Levická.

Môže vás zaujímať

NAKA zasahuje v Seredi pre drogovú trestnú činnosť