Jednou vetou

Mikroregión nad Holeškou chystá jedenástu cyklojazdu

Ilustračné foto. Foto: pixabay.com

Na šesť a pol hodiny jazdy je vypočítaný čas tohtoročného, už 11. ročníka Cyklo Holeška Tour. V piatok 1. septembra na bicykle nasadnú obyvatelia obcí, združených v Mikroregióne nad Holeškou. Štart i cieľ je v tomto roku vo Vrbovom pri Piešťanoch. 

„Trasa meria 43 kilometrov a prechádza katastrami členských obcí mikroregiónu, takto sa navzájom spoznávame . Vlani sa na akcii zúčastnilo 350 ľudí. Prestávky budú pri kaštieli v Chtelnici a na Námestí sv. Mikuláša v Krakovanoch,“ uviedol pre TASR Ivan Šiška, starosta Boroviec, ktoré sú jednou zo zúčastnených obcí.

Podujatie sa koná s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja. Je určené začínajúcim, pokročilým i profesionálnym cyklistom nielen z členských obcí, ale aj mimo nich. Cyklojazda patrí k obľúbeným aktivitám mikroregiónu, v ktorom žije vyše 22.000 obyvateľov. Členmi združenia je pätnásť samospráv, najväčším je mesto Vrbové so 6000 obyvateľmi, najmenším Šípkové s vyše 300 ľuďmi. Združili sa v záujme spoločného rozvoja v roku 2000, integrujúcim prvkom bol potok Holeška, ktorý územím v okolí Piešťan preteká.

Môže vás zaujímať

NAKA zasahuje v Seredi pre drogovú trestnú činnosť