Jednou vetou

Muži kradli rozvodové skrinky z novostavieb v Špačinciach a Šoporni

Ilustračné foto

foto: TASR

Po 40 eur za kus pýtali na webovom bazáre dvaja muži z okresu Hlohovec za rozvodové skrinky, ktoré predtým odcudzili z novostavieb rodinných domov v lokalite Pažiť II v obci Špačince pri Trnave. Polícia ich identifikovala ako pôvodcov krádeže, pri ktorej zmizlo z domov 34 skriniek v celkovej hodnote viac ako 4200 eur.

Odcudzenie nahlásila poškodená spoločnosť začiatkom tohto roka. Cena jednej skrinky bola vyčíslená na 124 eur. „Postupným preverovaním informácií policajti zistili, že krádeže majú na svedomí dvaja mladí muži vo veku 22 a 25 rokov,“ informovala v piatok krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Podľa jej vyjadrenia sa muži k skutku priznali a sú ochotní škodu nahradiť. Rozvodové skrine po krádeži uskladnili v garáži a postupne ich odpredávali. „Policajti zároveň zistili, že rovnakej krádeže sa dopustili aj v obci Šoporňa, kde sa im podarilo demontovať päť kusov. Poverený policajt ich oboch obvinil z prečinu krádeže. V zmysle zákona hrozí za spôsobenie väčšej škody trest odňatia slobody na 6 mesiacov až tri roky,“ doplnila hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Piešťany hľadajú dodávateľa rekonštrukcie lávky