Jednou vetou

V obci Čáry sa zrazil vlak s osobným autom

Ilustračné foto

foto: TASR

Viaceré záchranné zložky zasahovali v pondelok 4. novembra pri dopravnej nehode medzi osobným motorovým vozidlom a nákladným vlakom. Informovala odborná inšpektorka Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová.

 Na železničnom priecestí v katastri obce Čáry v okrese Senica v dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu jednej osoby. „Zasahujúci hasiči z Kútov vyslobodili zranenú osobu z havarovaného vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia,“ uviedla Kedrová.

Zranenej osobe hasiči poskytli predlekársku prvú pomoc a asistovali pri jej transporte do vrtuľníka leteckej záchrannej služby. „Havarovaný automobil zabezpečili proti vzniku požiaru a odtiahli z koľajiska,“ doplnila krajská odborná inšpektorka.

Leteckí záchranári zasahovali pri nehode v Starej Turej

Posádka leteckých záchranárov z Bratislavy si po pristátí vrtuľníka prevzala do svojej starostlivosti 46-ročného vodiča, ktorý utrpel vážne poranenie hrudníka a ďalších častí tela.

„Po stabilizovaní zdravotného stavu bol pacient preložený na palubu vrtuľníka, napojený na umelú pľúcnu ventiláciu a s tzv. polytraumou letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre,“ uviedla vrtuľníková záchranná zdravotná služba na sociálnej sieti.

Môže vás zaujímať

Trnavský kraj zriadil pre koronavírus linku psychologickej pomoci