Olympionik Matej Tóth bude hľadať športové talenty aj v Skalici

Matej Tóth

Foto: TASR

Matej Tóth, slovenský atlét, venujúci sa chôdzi na 20 km a 50 km a olympijský víťaz z Ria de Janeiro 2016 sa rozhodol podporiť mladé talenty. Športové talenty bude hľadať aj v Skalici. Od nového školského roka sa môžu žiaci na Základnej škole Strážnicka v Skalici tešiť na Športovú akadémiu Mateja Tótha, ktorý povedie krúžok približne dvadsiatich žiakov.

Od nového školského roka sa môžu žiaci na Základnej škole Strážnicka v Skalici tešiť na Športovú akadémiu Mateja Tótha, ktorý povedie krúžok približne dvadsiatich žiakov. Cieľom akadémie je naviesť deti na pravidelný pohyb a tiež zistiť, na aký šport majú nadanie. TASR informoval zástupca primátora Skalice Milan Roman.

Fanúšikovia v KĽDR videli zápasy o deň neskôr

Do súťaže Športová akadémia Mateja Tótha sa zapojili stovky škôl z celého Slovenska. Pri žrebovaní sa šťastie usmialo na skalickú školu, ktorá sa tak v novom školskom roku môže tešiť na spoluprácu s Matejom Tóthom. „Našou hlavnou ideou pri zakladaní športovej akadémie bolo motivovať deti k športu, vytvoriť u nich pozitívny vzťah k nemu a pritom im umožniť športovať kvalitne,“ uviedol zlatý olympijský medailista Tóth.

Po roku fungovania sa do projektu zapojilo vyše 1200 detí na 70 základných školách po Slovensku. „Teším sa, že aj deti v Skalici budú športovať podľa našej jedinečnej metodiky, ktorú sme spolu s mojím tímom vypracovali na základe našich skúseností. Základ metodiky je v tom, aby sa rešpektovali senzitívne obdobia vývoja dieťaťa a rozvíjali sme u neho rýchlosť, koordináciu, silu, vytrvalosť, keď je to pre neho najvhodnejšie,“ doplnil Tóth.

V Hronci postavili pamätník hercovi L. Chudíkovi

Šancu zapojiť sa do športových tréningov bude mať približne 20 detí z prvého stupňa. Pod odborným vedením trénera tak nadobudnú nielen správnu techniku, ale získajú aj mnoho cenných rád. Okrem toho si tréneri budú všímať aj to, na aký šport majú deti najlepšie predpoklady a dajú odporúčania aj ich rodičom.

Okrem Tótha budú deti pod dohľadom fyzioterapeuta a detského psychológa, ktorý pridá cvičenia na koncentráciu, relaxáciu a vizualizáciu. „Je veľmi ťažké vzbudiť, a hlavne udržať u detí záujem o šport, preto sme veľmi radi, že žiaci môžu po celý školský rok športovať s Matejom Tóthom. Verím, že si v ňom nájdu nielen svoj vzor, ale aj motiváciu a pozitívny vzťah k pohybu, pri ktorom zotrvajú,“ uzavrel zástupca primátora.

Môže vás zaujímať

Polícia objasnila krádež elektrobicyklov v Senici