Počas futbalového zápasu kvalifikácie ME predviedla polícia 11 osôb

Ilustračné foto

foto: TASR

Polícia v rámci opatrení v súvislosti s konaním sa futbalového zápasu kvalifikácie na Majstrovstvá Európy (ME) vo futbale 2020 vo štvrtok (21. 3.) v Trnave predviedla celkom 11 osôb, z toho desať občanov Maďarska a jedného Trnavčana. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Mária Linkešová.

Futbalový zápas bol označený ako rizikový, polícia preto prijala bezpečnostné opatrenia a do ulíc nasadila približne 600 policajtov z celého Slovenska aj antikonfliktný tím. Nasadená bola aj špeciálna technika, psovodi so služobnými psami a policajti na koňoch.

„Počas vykonávania bezpečnostných opatrení nedošlo k vážnejšiemu narušeniu verejného poriadku zo strany účastníkov podujatia. Pred začiatkom futbalového zápasu boli na zabezpečenie verejného poriadku zo strany zasahujúcich policajtov použité donucovacie prostriedky,“ uviedla Linkešová.

Na dotácie dá Banská Štiavnica tento rok viac peňazí ako vlani

Ako ďalej doplnila, vo viacerých prípadoch zasahovali policajti, aby zabránili fyzickému stretu medzi fanúšikmi. „Polícia predviedla celkom 11 osôb. V deviatich prípadoch uložili policajti občanom Maďarska za priestupky v zmysle zákona o športových podujatiach pokuty vo výške od 150 do 200 eur. Osoby vnášali na štadión pyrotechniku a vo viacerých prípadoch nerešpektovali pokyny bezpečnostných zložiek,“ doplnila krajská hovorkyňa.

V jednom prípade začala polícia vo veci trestné stíhanie voči občanovi Maďarska pre podozrenie z útoku na verejného činiteľa. „Rovnakého priestupku proti verejnému poriadku sa dopustil 28-ročný Trnavčan, keď pred zápasom na námestí ako fanúšik Slovenska vytiahol teleskopický obušok a slovne provokoval fanúšikov Maďarska,“ spresnila Linkešová. Polícia ho predviedla na policajnú stanicu, kde mu bola uložená bloková pokuta vo výške 200 eur.

Môže vás zaujímať

Chrípka v Trnavskom kraji je nateraz na ústupe