Jednou vetou

Pri dopravnej nehode v Dunajskej Strede prišiel o život 65-ročný cyklista

Ilustračné foto. Foto: pixabay.com
Pri dopravnej nehode medzi obcami Zlaté Klasy a Nový Život – Tonkovce v okrese Dunajská Streda prišiel o život 65-ročný cyklista. Nehoda sa stala v sobotu približne o deviatej hodine. Informovala o tom polícia.

„V smere od obce Nový Život na Zlaté Klasy viedol 22-ročný vodič nákladné auto Peugeot Expert. Cyklista sa pohyboval v rovnakom smere, pričom pravdepodobne náhle vybočil zo smeru svojej jazdy,“ dodala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Auto zachytilo cyklistu pravou stranou. Muž utrpel v dôsledku zrážky zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča auta negatívna. Polícia v súčasnosti vykonáva na mieste nehody odklon premávky po vedľajších cestách.

Polícia podľa slov Kredatusovej apeluje na občanov, aby v zimnom počasí svoje bicykle radšej zazimovali a nechali ich doma. „Pohyb cyklistu na zasneženej ceste môže byť nevyspytateľný a nebezpečný,“ upozornila policajná hovorkyňa. Vodičom odporúča, aby pri obchádzaní cyklistov na zimných cestách dodržiavali bezpečný bočný odstup.

Môže vás zaujímať

NAKA zasahuje v Seredi pre drogovú trestnú činnosť