Jednou vetou

Samospráva Hviezdoslavova vyzýva občanov, aby sa vyjadrili k opravám ciest

Ilustračné foto

TASR

Samospráva Hviezdoslavova v Dunajskostredskom okrese vyzýva obyvateľov, aby sa vyjadrili k opravám miestnych komunikácií v obci a participovali tak na veciach verejných.

Ako uviedol starosta Hviezdoslavova Marek Lackovič, obec má veľký záujem venovať sa v nasledujúcom období potrebnej sanácii či rekonštrukcii ciest, z ktorých mnohé sú čoraz v horšom technickom stave. „Ide najmä o výtlky, výmoly, drobenie materiálu a iné defekty a poškodenia. Preto vznikol Akčný zoznam komunikácií vyžadujúcich rekonštrukciu, v ktorom chceme zmapovať všetky zlé úseky Hviezdoslavova a určiť ich prioritu, s akou k nim môžeme nielen v roku 2019, ale i nasledujúcich rokoch pristupovať,“ doplnil starosta.

Začína sa najväčší tender na veľkoplošné opravy ciest prvej triedy

Zlý stav ciest vníma samospráva obce ako obrovské negatívum rýchlo rastúcej obce, preto ho chce riešiť systematicky a dlhodobo. Obyvatelia môžu zaslať informáciu, ktorý úsek by podľa nich nemal chýbať v pláne. Treba uviesť názov ulice či komunikácie, mieru obslužnosti (približný počet obyvateľov) a veľkosť úseku (dĺžku, respektíve približnú šírku v metroch). Zoznam bude zverejnený na webstránke obce, priebežne ho bude možné dopĺňať.

Môže vás zaujímať

NAKA zasahuje v Seredi pre drogovú trestnú činnosť