Jednou vetou

ÚŠP zrušil obvinenia v kauze golfového ihriska v Báči, obvinený bol aj Marian K.

foto: TASR, zdroj: TASR
Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) zrušil obvinenia v kauze golfového ihriska v obci Báč. Medzi obvinenými bol aj podnikateľ Marian K., ktorý je v súčasnosti väzobne stíhaný pre kauzu televíznych zmeniek a obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka.

 „Dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v trestnej veci týkajúcej sa golfového ihriska v Báči zrušil uznesenie o vznesení obvinenia trom osobám a zároveň vrátil vec vyšetrovateľovi s pokynom na vykonanie ďalšieho dokazovania,“ ozrejmila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Podľa informácií televízie Joj, ktorá na zrušenie obvinenia upozornila, sa tak stalo 3. apríla.

Prokuratúra vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie bližšie informácie k prípadu neposkytuje, aby nedošlo k jeho zmareniu či sťaženiu.

Marian K. nedal súhlas na zverejnenie SMS komunikácie so Šufliarskym

Obvinenie vzniesol v novembri 2018 vyšetrovateľ voči Marianovi K. spolu s Jánom F. a Petrom P. Tých obvinil zo zločinu poškodzovania veriteľa v súvislosti s prevodom nehnuteľnosti na obchodnú spoločnosť, kde bola spôsobená škoda veriteľom tejto spoločnosti vo výške viac ako 7,5 milióna eur. Podľa medializovaných informácií mali obvinení podvodom získať golfový areál v Báči.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Piešťany hľadajú dodávateľa rekonštrukcie lávky