Jednou vetou

V obci Plavecký Peter horel dom, vznikla škoda za 30.000 eur

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

V utorok (25.9.) vo večerných hodinách zasahovali hasiči v obci Plavecký Peter pri požiari strechy rodinného domu. Informovala odborná inšpektorka Hasičského a Záchranárskeho zboru (HaZZ) v Trnave Júlia Kedrová.

V čase príchodu hasičov horela celá strecha rodinného domu a na mieste sa nachádzali členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí (DHZO) Prievaly a Cerová, ktorí požiar lokalizovali a ochladzovali susedný dom. „Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru bolo nasadených šesť útočných prúdov za súčasného rozoberania konštrukcie strechy a ochladzovania okolia,“ uviedla Kedrová. Následne bolo miesto skontrolované termokamerou. Pri požiari nebola žiadna osoba zranená. Príčina jeho vzniku je v štádiu zisťovania.

Slovensko čaká studená noc, slabý mráz môže byť takmer na celom území

„Následkom požiaru vznikla majiteľovi rodinného domu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na 30.000 eur. Na mieste udalosti zasahovalo osem hasičov zo Senice a Trnavy s dvoma kusmi hasičskej techniky a členovia DHZO Cerová, Plavecký Peter a Prievaly,“ doplnila odborná inšpektorka HaZZ.

Môže vás zaujímať

NAKA zasahuje v Seredi pre drogovú trestnú činnosť