V Senici vyhlásili 10. ročník súťaže Kniha Záhoria

Ilustračné foto

Pixabay.com

Záhorská knižnica, Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici a Záhorské múzeum v Skalici ako organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja (TSK) v spolupráci s Mestským centrom kultúry v Malackách vyhlásili 10. ročník súťaže Kniha Záhoria.

V Záhorskej knižnici je aktuálne vystavených 53 kníh prihlásených do 10. ročníka čitateľskej ankety. Do súťaže môžu súťažiaci nominovať knihy až do 31. júla. O víťazovi rozhodnú čitatelia, ktorí knihám dajú hlas odovzdaním hlasovacieho lístka v prospech vybraného titulu vo verejných knižniciach Záhoria, alebo prostredníctvom internetu na webových stránkach spoluorganizátorov ankety.

„Súťažia výlučne knihy, ktorým nechýba medzinárodné knižné označenie ISBN, sú o Záhorí, o Záhorákoch, zo Záhoria, alebo od autorov či vydavateľov pôvodom z regiónu alebo na Záhorí žijúcich a pritom sú to knihy z produkcie roku 2017,“ uviedla riaditeľka Záhorskej knižnice Katarína Soukupová.

Pre osýpky zrušia hromadné podujatia v Michalovciach

V doterajších deviatich ročníkoch súťažilo spolu 393 kníh. V 1. ročníku sa Knihou Záhoria 2008 stal titul Ján Náhlik – Fotografie od Dany Janáčkovej a zatiaľ poslednou víťazkou s titulom Kniha Záhoria 2016 je Konvália od Denisy Fulmekovej. O víťazovi vtedy rozhodovalo spolu 1956 hlasov, z ktorých Konvália s podtitulom Zakázaná láska Rudolfa Dilonga o nenaplnenej láske františkánskeho mnícha a židovského dievčaťa v čase holokaustu získala 282 hlasov. Doteraz rekordný počet 65 titulov sa v ankete o priazeň čitateľov uchádzalo v roku 2016.

Môže vás zaujímať

S troma promile narazil do kombajnu