Jednou vetou

V Trnave sa začal trojdňový Festival rozhlasovej hry

Ilustračné foto.

Foto: pixabay.com

Tri dni od pondelka budú v Trnave patriť Festivalu rozhlasovej hry, ktorý pripravil Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Odborná porota i verejnosť si budú môcť v rámci neho vypočuť 20 súťažných titulov v dvoch kategóriách – nad a do 30 minút.

Počúvanie súťažných hier, ktoré podľa hovorkyne RTVS Eriky Rusnákovej Slovenský rozhlas vytvoril za uplynulé dva roky, bude v pondelok od 9.00 do 16.30 h v Divadle Jána Palárika a v Knižnici Juraja Fándlyho. Na Gymnáziu Jána Hollého sa v rámci sprievodného programu bude v dopoludňajších hodinách konať workshop Naša zabudnutá klasika s Michaelou Materákovou a Adamom Hanuljakom a tiež beseda so spisovateľom Michalom Hvoreckým. Na Gymnáziu Angely Merici sa študenti zase stretnú s rozhlasovými tvorcami Petrom Janků, Hanou Rodovou a Egonom Tomajkom. O 17.00 h odštartujú v kultúrnom centre Malý Berlín v rámci projektu Rozhlas – Text – Javisko scénickú prezentáciu textov projektu Fórum mladých autorov 6.

Slávnostné otvorenie podujatia je naplánované v divadle na 19.00 h s hudobnou hostkou Janou Andevskou, moderovať budú Jarmila Vitovičová a Štefan Chrappa.

Môže vás zaujímať

Piešťany zaviedli poplatok za rozvoj a zvýšilo niektoré dane