Jednou vetou

Vojka: VV a SVP sa dohodli na ukončení zmluvy na zabezpečenie prepravy kompou

Ilustračné foto

TASR

Vodohospodárska výstavba (VV) ako objednávateľ uzavrela so Slovenským vodohospodárskym podnikom (SVP) dohodu o ukončení zmluvy na zabezpečenie prepravy, nakoľko sa SVP do potrebného termínu (24.9.) nepodarilo zaobstarať technicky vhodné plavidlo (kompu), ktoré by premávalo medzi Vojkou nad Dunajom a Kyselicou (okres Dunajská Streda).

Ako potvrdil hovorca SVP Marián Bocák, zmluva bola ukončená. „A to i napriek skutočnosti, že SVP vyhlásil viacero verejných obstarávaní na rekonštrukciu či kúpu plavidla. Do doterajších verejných obstarávaní sa buď nikto nezapojil, nedodal potrebné podklady, prípadne došlo k pochybnostiam o procese verejného obstarávania či k revíznym konaniam na Úrad pre verejné obstarávanie, ktoré stále prebiehajú,“ dodal.

V Bratislave majú pribudnúť pred nemocnicou bezplatné parkovacie miesta

Plavidlo si chcel SVP prenajať na dvanásť mesiacov, čo malo za úlohu štátnemu podniku získať dostatočný priestor na zaistenie trvalého riešenia. Išlo už v poradí o druhé verejné obstarávanie na kúpu kompy a zrušený tender na dočasný prenájom kompy, ktorý mal zabezpečiť minimalizáciu rizík súdnych sporov so súkromnou spoločnosťou, ktorá by v prípade nedodržania všetkých podmienok mohla štát žalovať až do výšky desiatok miliónov eur. Išlo tak o ďalší krok v úsilí zrušiť nevýhodnú zmluvu medzi Vodohospodárskou výstavbou (VV) a spoločnosťou Ponton City. SVP podpísal zmluvu s VV začiatkom tohto roka. Oproti zmluve s Ponton City prináša výhodnejšie podmienky. Podmienkou uzavretej zmluvy s VV však bolo, aby SVP najneskôr do ôsmich mesiacov od podpisu začal kompu prevádzkovať.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Piešťany hľadajú dodávateľa rekonštrukcie lávky