Jednou vetou

Začali sa vianočné trhy v Trnave

Takto to vyzerá na vianočných trhoch v Trnave.

zdroj: TASR

Vianočný stromček na Trojičnom námestí v Trnave rozsvietili v piatok o 20. hodine a tým sa oficiálne začali vianočné trhy, ktoré potrvajú do 22. decembra. Centrum mesta krášli drevená dedina s predajnými stánkami, otvorené je umelé klzisko a na pódiu sa každý deň odohrajú koncertné vystúpenia. Prvým v zozname je piatkový koncert Adama Ďuricu.

„Počas nadchádzajúceho víkendu sa Trnavčania môžu tešiť na skupiny Family Friend, Funny Fellows, Miloša Biháriho s Dominikou Debnárovou a Voising a potom na ďalších,“ informoval hovorca mesta Pavol Tomašovič. Vo štvrtok 13. decembra oživí Detský folklórny súbor Trnavček ľudový zvyk na Luciu – vymetanie námestia, do 16. decembra budú vždy od piatka do nedele fungovať tradičné predvianočné tvorivé dielne pre deti. S touto aktivitou v tomto roku okrem mesta prichádza aj Divadlo Jána Palárika, naplánované sú vo výtvarnej dielni divadla na 2., 9. a 16. decembra. Adventný program si pripravilo aj kultúrne centrum Nádvorie, kde budú rovnako koncerty, workshopy a tiež vianočný Trnavský rínek.

Vianočné trhy na Slovensku. Niektorí obchodníci ledva zarobia na prenájom stánku!

Samostatným projektom sú 4 adventné koncerty. Do kostola sv. Jakuba pozývajú na 2. decembra Trnki – ženská spevácka skupina z Horehronia, 8. decembra Horehronskí chlopi, 15. decembra Mária Čírová a 22. decembra operné hviezdy Mariana Hochelová, Peter Mikuláš a Daniel Čapkovič.

Môže vás zaujímať

NAKA zasahuje v Seredi pre drogovú trestnú činnosť