Jednou vetou

Trojicu obcí z južnej časti okresu Prievidza čaká odstávka elektriny

Ilustračné foto

pixabay

Údržbové práce na vedení vysokého napätia pocítia tri obce z južnej časti okresu Prievidza. V Oslanoch, Čereňanoch a Bystričanoch zostane v utorok 27. februára od 8.00 h do 13.30 h približne 650 domácností bez elektriny, najvýraznejšie pocítia odstávku obyvatelia Oslian.

„Stredoslovenská energetika – Distribúcia (SSE-D) plánuje v tejto oblasti revíziu spínacej stanice a výmenu transformátora. Ide o aktivity, ktoré nie je možné z hľadiska bezpečnosti vykonať bez toho, aby došlo k prerušeniu dodávky elektriny,“ informoval vo štvrtok TASR hovorca spoločnosti Miroslav Gejdoš.

Ak sa počas plánovaných aktivít nevyskytnú komplikácie, pracovníci SSE-D podľa neho urobia všetko preto, aby obnovili prúd čo najskôr. „Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu,“ podotkol.

Kompletný zoznam adries zasiahnutých odstávkou môže verejnosť nájsť na internetovej stránke distribučnej spoločnosti v časti Plánované odstávky alebo na internetových stránkach jednotlivých obcí.

Každý odberateľ elektriny, ktorý chce byť vždy dopredu informovaný o plánovaných odstávkach prostredníctvom SMS správy alebo emailu, sa môže zaregistrovať na stránke distribučnej spoločnosti v sekcii Webkontakty. „Vďaka tejto službe ho bude SSE-D kontaktovať vždy s dostatočným predstihom, aby sa mohol na odstávku pripraviť a predísť nečakaným komplikáciám alebo škodám,“ dodal Gejdoš.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru