Jednou vetou

Trojicu viceprimátorov doplní J. Káčer

Ilustračná foto, archív

Foto: TASR

Tretím viceprimátorom hlavného mesta bude Juraj Káčer, ktorý kandidoval do bratislavského mestského zastupiteľstva za Dúbravku ako nominant pravicovej koalície. Na stredajšom mestskom zastupiteľstve to oznámil nový primátor Bratislavy Matúš Vallo.

„S primátorom Matúšom Vallom sme dohodnutí, že sa funkcie ujmem 20. decembra,“ potvrdil Káčer. Ako námestník primátora bude mať v kompetencii oblasť školstva, športu a čiastočne i bezpečnosti.

BVS: Spoločnosti hrozí pokuta tri milióny eur, upozorňuje M. Dragun

„Rovnako budem mať na starosť aj komunikáciu hlavného mesta s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK),“ uviedol poslanec, ktorý je i krajským poslancom.

Priznal, že by rád prispel k tomu, aby sa Bratislava stala mestom, ktorá bude v oblasti športu viditeľnejšia a aktívnejšia, chce sa tiež sústrediť na koncepčnú podporu činnosti základných umeleckých škôl (ZUŠ).

„Pozornosť musíme venovať aj centrám voľného času (CVČ) a tomu, aby ich ponuka a činnosť viac korešpondovali so súčasnou dobou, očakávaniami i záujmami detí a mládeže,“ dodal.

Nový primátor M. Vallo bude zarábať 5316 eur mesačne

Káčer sa pridá k už predstaveným viceprimátorkám Táni Kratochvílovej (bude sa venovať oblasti dopravy a životného prostredia) a Lucii Štasselovej, ktorá bude mať na starosti sociálnu oblasť, bývanie a kultúru.

„S oboma dámami sa poznám z prostredia samosprávy, verím, že naša spolupráca bude veľmi dobrá,“ uviedol.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru