Jednou vetou

Turisti prejavili väčší záujem o Trenčiansky hrad, stúpla aj návštevnosť múzeí

Mesto Trenčín

Foto: ilustračné, TASR

Trenčiansky hrad navštívilo v prvom polroku tohto roka 54 461 ľudí. Návštevnosť hradu medziročne stúpla o 8,3 percenta. Informoval Ľuboš Hamaj z Trenčianskeho múzea, ktoré dominantu krajského mesta spravuje.

„Na zvýšení počtu turistov sa podieľala najmä séria úspešných podujatí. Medzi tie možno zaradiť tradičnú prvomájovú akciu Zamilované panstvo, ktorá prilákala na Trenčiansky hrad viac ako 2 200 divákov. Tí mali v tomto roku možnosť v priestoroch hradnej kasárne po prvý raz darovať krv. Veríme, že toto ušľachtilé podujatie si nájde svoje pevné miesto v našej programovej štruktúre aj v budúcnosti,“ uviedol Hamaj.

Záujem je aj o Štúrov rodný dom

Nárast návštevnosti zaznamenalo aj ďalších osem pobočiek v správe Trenčianskeho múzea. Za prvý polrok 2017 ich všetky spolu navštívilo 8 722 návštevníkov, čo je v porovnaní s prvým polrokom 2016 nárast o takmer 28 percent.

Najvyššiu návštevnosť po hrade Matúša Čáka dosiahla expozícia Rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci, ktorú navštívilo 1 973 turistov.

Návštevnosť múzea v Beckove je vyššia

Najväčší progres zaznamenala expozícia Kúria Ambrovec v Beckove, ktorú za prvých šesť mesiacov tohto roku navštívilo 1 008 hostí, kým za rovnaké obdobie uplynulého roka to bolo len 202.

Nárast návštevnosti eviduje aj Podjavorinské múzeum v Novom Meste nad Váhom. Kým v prvom polroku 2016 prišlo do múzea 339 účastníkov, za prvých šesť mesiacov tohto roku si pozrelo expozíciu múzea vrátane výstav 1099.

Môže vás zaujímať

PEZINOK: Vodičovi zakázali jazdu, o chvíľu ho stretli znovu