Jednou vetou

Turistický vláčik v Nitre odštartoval tohtoročnú sezónu

Ilustračné foto

foto: TASR

Nový turistický vláčik v Nitre počas piatkového Medzinárodného dňa detí prepravil prvých cestujúcich v tohtoročnej letnej turistickej sezóne, ktorá potrvá do októbra. Počas jazdy si cestujúci mohli vypočuť živý výklad sprievodcu o meste.

 „Prvé dva týždne prevádzky budú prebiehať v testovacom režime, počas ktorého preveríme nastavenie cestovného poriadku a možnosti rozšírenia trasy aj do ďalších mestských častí Nitry,“ skonštatovala Petra Helecz zo spoločnosti Arriva, ktorá vláčik prevádzkuje ako súčasť mestskej autobusovej dopravy.

Voda, kone, parky. Pod zámkom aj párky. Pozrite si, kam sa oplatí ísť!

Turistický vláčik bude voziť turistov na trase Svätoplukovo námestie, pešia zóna, Palárikova ulica, Ulica Fraňa Mojtu, Wilsonovo nábrežie, Parkové nábrežie, Mestský park Sihoť, Jesenského ulica, Župné námestie, Pribinovo námestie, Nitriansky hrad a späť cez Župné námestie, Farskú a Kupeckú ulicu na Svätoplukove námestie. Na hrade bude mať vláčik 20-minútovú prestávku. „V rámci platnosti cestovného lístka je možné si pobyt na hrade predĺžiť a pokračovať späť až nasledujúcim spojom,“ skonštatovala Helecz.

Celková kapacita vláčika s lokomotívou a dvoma vagónmi je 40 miest. Jeden z vagónov má bezbariérový prístup, disponuje bezbariérovou rampou pre imobilných alebo detské kočíky.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru