UK chce do roka priniesť prvé viditeľné výsledky pri rekonštrukcii internátov

Univerzita Komenského

foto: TASR

Univerzita Komenského (UK) v Bratislave chce do roka priniesť prvé viditeľné a citeľné výsledky pri rekonštrukcii svojich ubytovacích zariadení. Potvrdil to vedúci kancelárie rektora UK Róbert Zsembera, ktorý je súčasne poverený funkciou riaditeľa Vysokoškolského mesta Mlyny UK.

„Aktuálne intenzívne pracujeme na certifikáte GES (garantovaná ekonomická služba – poznámka TASR). Predpokladané ukončenie audítorských prác je naplánované na október,“ priblížil Zsembera. Od výsledku sa bude podľa neho odvíjať ďalšia forma financovania. Ako doplnil, medzitým na univerzite systematicky pracujú aj na ďalších podkladoch, aby bolo všetko pripravené a proces sa zbytočne nepredlžoval.

Sto percent financií určených na obnovu internátov využilo už viacero univerzít

Podľa Zsemberu vie UK do jedného roka priniesť prvé viditeľné a aj citeľné výsledky. Ide napríklad o výmenu výťahov, zatraktívnenie areálu, kúpu nových postelí do blokov na átriové domky či výmenu okien. „Väčšinu spomínaných úprav máme v pláne realizovať v priebehu druhého a tretieho kvartálu budúceho roka. Momentálne však prebieha ubytovací proces, s ktorým musíme postup prác koordinovať,“ povedal Zsembera. Zdôraznil, že pre najväčšiu slovenskú univerzitu je dôležité, aby sa úpravy v takom veľkom komplexe robili s ohľadom na dodržanie komfortu bývania študentov.

Univerzity potvrdili, že na obnovu internátov by sa im zišlo omnoho viac financií

Vedenie UK v Bratislave považuje modernizáciu vysokoškolských internátov za svoju prioritu. Po identifikovaní problémov v projektovej dokumentácii sa však začiatkom mája rozhodlo pristúpiť k prerušeniu príprav na vyhlásenie verejného obstarávania na stavebné práce týkajúce sa rekonštrukcie internátov. „Záleží nám na tom, aby rekonštrukcia bola transparentná a bez prieťahov. Preto ju radšej urobíme neskôr, ale poriadne,“ zdôraznil vtedy rektor UK Marek Števček.

Môže vás zaujímať

V sobotu bude oblačno, teploty 10 až 15 stupňov Celzia