Jednou vetou

Ukrajinci mali loviť v rybníku pri Poprade bez povolenia, obvinili ich z pytliactva

Ilustračná foto

Foto: TASR

Sedem Ukrajincov malo podľa polície počas uplynulého víkendu loviť v rybníku pri Poprade bez povolenia. Polícia ich obvinila z prečinu pytliactva.

Ako v pondelok informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, išlo o sedem mužov vo veku od 27 do 46 rokov. „Obvinení Ukrajinci v sobotu (2.6.) podvečer lovili bez povolenia ryby na vodnej nádrži s názvom Malý Grébpark pri Poprade – Spišskej Sobote,“ uviedol s tým, že jej užívateľom je Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Poprad.

Takmer na celom území krajiny hrozia búrky, na východe aj prívalová povodeň

„Ryby obvinení chytali za použitia udice bez označenia a bičíka – drevenej palice s naviazaným rybárskym vlascom a plavákom. Všetci spoločne ulovili 23 kusov rýb,“ spomenul. Išlo o pleskáča tuponosého a červenicu ostrobruchú rôznych veľkostí.

Podľa Džobanika sa muži mali pri love striedať, chytené kusy mali následne odkladať na breh do igelitovej tašky. Škoda bola vyčíslená na 50 eur. „Všetci siedmi boli umiestnení do cely policajného zaistenia a stíhaní sú v takzvanom super rýchlom konaní,“ uzavrel.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru