Ulicami Bratislavy začala premávať Vianočná električka

Ježibaba so sv. Mikulášom pózujú pred Vianočnou električkou, ktorú slávnostne vypravil Dopravný podnik Bratislava do ulíc Bratislavy.

Foto: TASR

Ulicami historického centra Bratislavy začala v stredu premávať Vianočná električka. Sezónu otvorila Mikulášskou jazdou a previezť sa ňou budú môcť ľudia zadarmo až do 30. decembra. Tento rok je vyzdobená v duchu rozprávky Perníková chalúpka.

„Blížia sa Vianoce a v Bratislave je to magický čas, keď si aj mesto pre Bratislavčanov pripravuje rôzne prekvapenia. Jedno z takých tradičných prekvapení je aj jazda Vianočnou električkou. Je to už siedmykrát, čo hlavné mesto v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava (DPB) poskytuje Bratislavčanom túto atrakciu,“ povedal bratislavský primátor Ivo Nesrovnal.

Vianočná električka bude jazdiť pre verejnosť zadarmo do 30. decembra v čase od 16.00 do 20.00 h, kedy vyrazí vždy na svoju poslednú okružnú jazdu (s výnimkou sviatkov 24. a 25. decembra, vtedy premávať nebude). DPB sa rozhodol tento rok nahradiť jazdy Adventnej električky celodennou výpravou Vianočnej električky, a to aj počas víkendov. Počas sobôt a nedieľ v decembri teda bude jazdiť od 10.00 do 20.00 h.

Premávať bude v polhodinových intervaloch po trase SND – Námestie SNP – Kapucínska – Tunel – Most SNP – SND. Na jej vyzdobení pracovalo sedem zamestnancov spolu 150 hodín. Na osvetlenie sa použilo 30 svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov. Električku tak rozžiari až 2680 svetielok, z toho 560 je v interiéri ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov. Keďže chce DPB, aby sa blížiaca atmosféra niesla v celom meste, na každej električkovej radiále bude jazdiť jedno vozidlo vyzdobené svetelnými reťazami.

Môže vás zaujímať

Trnavská nemocnica vymenila 303 lôžok, z nich je 30 pre deti