Jednou vetou

Univerzita sv. Cyrila a Metoda pripravila konferenciu o digitálnych hrách

Odborníci z oblasti digitálnych hier a herných štúdií sa stretnú v dňoch 28.-30. septembra na pôde Univerzity sv. Cyrila a Metoda (UCM) v Trnave na medzinárodnej konferencii, venovanej životu a životnosti hier v súčasnosti.

Súčasťou programu sú aj workshopy zamerané na monštruóznosť v hrách a vývoj herného trhu v postsocialistických krajinách.

Podujatie organizuje Fakulta masmediálnej komunikácie UCM ako jednu z mnohých aktivít súvisiacich s jej najnovším študijným odborom zameraným na digitálne hry.

Cieľom je integrovať odborníkov a študentov z oblasti herných štúdií v strednej a východnej Európe a ponúknuť platformu pre akademickú spoluprácu a zdieľanie medzinárodných skúseností.

„Digitálne hry sú prepojené s najmodernejšími technológiami svojej doby, ktorá dramaticky urýchľuje ich zastarávanie. Táto skutočnosť vyvoláva veľa dôležitých otázok, na ktoré budeme spoločne hľadať odpovede,“ uviedol vedúci katedry digitálnych hier Slavomír Magál.

Po skončení konferencie sa uskutoční koncert poľského dua Yerzmyey&Pin, ktoré vo svojej audiovizuálnej show predvedie hudobné vystúpenie.

Informoval Peter Krajčovič z PR kabinetu UCM.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru