Jednou vetou

V areáli bývalého trnavského cukrovaru by sa malo o dva roky začať stavať

Ilustračné foto

foto: TASR

Spoločnosť United Industries, a. s., chce postaviť v rokoch 2021 - 2023 v časti bývalého rozsiahleho areálu trnavského cukrovaru komplex bytových domov.

Išlo by tak o prvú etapu výstavby v lokalite, o ktorej zástavbe sa hovorí viac ako jedno desaťročie. Investor chce začať stavať medzi ulicami Pri kalvárii a Cukrová. Zámer je aktuálne v štádiu posudzovania vplyvov na životné prostredie.

V prvej etape by malo vyrásť 119 bytových jednotiek v štyroch nízkopodlažných obytných blokoch, náklady investor odhaduje na zhruba 17 miliónov eur. Verejnosť sa môže so zámerom stavebníka zoznámiť do 27. júna na odbore územného rozvoja a koncepcií Mestského úradu v Trnave, prípadné pripomienky je potrebné adresovať odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Trnave. Informuje o tom web mesta.

Trnava sa bude uchádzať o titul Európske mesto športu 2020

Zmenou územného plánu tejto lokality sa mala trnavská verejnosť možnosť prvýkrát zoznámiť v roku 2007. Bývalý areál cukrovarníckej výroby má rozlohu takmer 25 hektárov, čo je zhruba polovica 64-hektárovej rozlohy centrálnej zóny mesta Trnava, ktorá je v tesnom susedstve cukrovaru. Výroba sa v závode definitívne po viac ako sto rokoch skončila v roku 2004. Vlastník navrhoval pre územie polyfunkčné využitie – v priebehu zhruba desiatich rokov tam mali vyrásť byty, sociálne, kultúrne, zdravotnícke, športové zariadenia, školy a školské zariadenia a tiež služby, priestory na relax a v rámci iných objektov aj kostoly a modlitebne. Následne sa však rokovania o výstavbe zastavili na niekoľko rokov. V areáli sa nachádzajú štyri národné technické pamiatky – hlavná výrobná budova, dva sklady a administratívna budova. Tých sa súčasný zámer stavebníka netýka.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru