Jednou vetou

V Bánovciach nad Bebravou horela hala a ďalšie objekty

Požiar výrobnej haly na Trenčianskej ulici v Bánovciach nad Bebravou, ktorý vypukol krátko po 01.00 hodine v utorok 26. februára 2019

foto: TASR - HaZZ

Na Trenčianskej ulici v Bánovciach nad Bebravou horela v utorok nadránom výrobná hala. Požiar sa rýchlo rozšíril i na ďalšie priľahlé objekty. Pri udalosti, ktorá vypukla krátko po 1.00 h, zasahujú štyri desiatky profesionálnych i dobrovoľných hasičov, informoval hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

„Zasahujúci hasiči odpojili postihnutý objekt od prívodu energií a za účelom lokalizácie požiaru nasadili 13 hasebných prúdov za súčasného vykonávania monitoringu ovzdušia v blízkosti objektu a postupného rozoberania konštrukcií postihnutých a ochladzovania priľahlých objektov,“ opísal Petrík.

V Prahe sa zrazili tri hasičské autá, ponáhľali sa na zásah

Krátko po 4.00 h nadránom požiar podľa neho hasiči lokalizovali, pričom momentálne zasahujúci príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) vykonávajú hasebné práce a priebežne vyhľadávajú a likvidujú skryté lokálne ohniská. „Pri požiari sa nikto nezranil. Zásah momentálne ešte trvá. Na miesto udalosti smeruje aj expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Ministerstva vnútra SR,“ dodal.

Následkom požiaru vznikla škoda predbežne vyčíslená na 400.000 eur.

Môže vás zaujímať

Opitý motorkár havaroval pri Košeci, nafúkal vyše jedného promile