Jednou vetou

V Bratislave je 10 kandidátov na primátora a 284 na mestského poslanca

Ilustračná foto

Foto: TASR/AP

O post primátora Bratislavy zabojuje v nadchádzajúcich komunálnych voľbách desať kandidátov.

Byť bratislavským mestským poslancom v 45-člennom mestskom parlamente má záujem 284 kandidátov. Vyplýva to zo zoznamu zaregistrovaných uchádzačov.

Primátorom hlavného mesta chce byť deväť mužov a jedna žena. Je medzi nimi súčasný primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, ktorý kandiduje ako nezávislý.

Nezávislými kandidátmi sú aj manažér a bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika, autor i organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková.

SNS vo voľbách plne podporuje súčasnú primátorku Humenného Janu Vaľovú

Na bratislavského primátora kandiduje aj architekt a hudobník Matúš Vallo, ktorý má podporu mimoparlamentných zoskupení Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko, advokát Jaroslav Brada – kandidát Strany moderného Slovenska, ekonóm a predseda mimoparlamentnej strany NAJ Viktor Béreš, ktorého podporuje NAJ a Strana mladých ľudí.

Jediným spoločným kandidátom opozície OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, OKS, Nova, Zmena zdola na primátora Bratislavy je súčasný starosta Vajnôr Ján Mrva.

S podporou Slovenskej ľudovej strany Andreja Hlinku kandiduje na šéfa bratislavskej samosprávy tiež odborný pracovník Andrej Trnovec a s podporou Slovenskej národnej jednoty – strany vlastencov právnik Roman Ruhig.

Do bratislavského mestského zastupiteľstva kandiduje 284 kandidátov. V mestskom parlamente bude v nasledujúcom volebnom období (2018 – 2022) sedieť 45 poslancov, teda rovnaký počet ako v súčasnosti.

Hlohovec chce zlepšiť dopravnú situáciu v spolupráci s Trnavským krajom

Mení sa len počet kresiel pre mestské časti Petržalka a Nové Mesto. Kým v mestskom parlamente teraz sedí 11 poslancov z Petržalky a traja z Nového Mesta, v budúcom volebnom období bude mať Petržalka desať mestských poslancov a Nové Mesto štyroch.

O stoličku primátora Bratislavy malo v minulých komunálnych voľbách v roku 2014 záujem desať kandidátov a medzi poslancov bratislavského mestského zastupiteľstva sa chcelo posadiť 308 uchádzačov.

Komunálne voľby budú v sobotu 10. novembra.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru