Jednou vetou

V Bratislave je zhustená premávka, miestami sa stojí hodinu, mešká aj MHD

Ilustračné foto.

Foto: TASR

V Bratislave pre zlé počasie a množstvo dopravných nehôd po celom meste dochádza k mimoriadne vysokým meškaniam autobusov a trolejbusov MHD. Včas premávajú len električky. Informoval Dopravný podnik Bratislava (DPB) s tým, že niektoré linky meškajú aj viac ako hodinu. Zelená vlna RTVS upozorňuje na kolóny v Bratislave, v ktorých sa vodiči zdržia od desiatich až do 50 minút.

TRAGÉDIA: Nehoda pri Nitre si vyžiadala 12 obetí, z toho štyri deti

Linky MHD, ktoré nemajú značnú časť trasy vedenú po vyhradených bus pruhoch, meškajú aj viac ako 60 minút.

„Vodiči DPB zároveň na konečných zastávkach musia čerpať povinné zákonné prestávky, pre ktoré nemôžu pokračovať v ceste. Do terénu sme vyslali všetky záložné vozidlá, ktorými sa snažíme nahradiť chýbajúce spoje,“ spresnil manažér PR a marketingu Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Žarnovický. Väčšina autobusov a ani trolejbusov nejazdí podľa cestovných poriadkov.

Z Bratislavy nejazdia vlaky smerom do Komárna, vlak zrazil človeka

Do Vrakune nie sú aktuálne využiteľné ani vlaky S70 – pre nehodu je v tejto časti zastavená železničná doprava. „Linka 901 pre vysoké meškanie vynechala odchod o 17.20 spod Mosta SNP. Mimoriadne vypravíme spoj o 18.30 a o 18.47 h z Hainburgu,“ podotkol Žarnovický.

Môže vás zaujímať

Pyrotechnici zlikvidovali nájdenú vojenskú muníciu