Jednou vetou

V Bratislave majú pribudnúť pred nemocnicou bezplatné parkovacie miesta

Pozemok pre bezplatné parkovisko

Zdroj: bratislava.sk

Žeby ste konečne nemuseli byť nepríjemne naladení, ak idete do nemocnice a musíte rátať že koľko bude stáť parkovanie? Zdá sa, že je to možné - pred Nemocnicou svätého Cyrila a Metoda v Petržalke. Univerzitná nemocnica v Bratislave chce totiž vybudovať takmer 200 bezplatných parkovacích miest. Nemocnica chce na vybudovanie parkovacej plochy využiť prostriedky z kapitálových výdavkov, ktoré poskytne Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky.

Ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská povedala: „Predpokladaná cena je 1,6 milióna eur bez DPH. Neustále pracujeme na zlepšovaní podmienok v slovenských nemocniciach. Univerzitnú nemocnicu Bratislava (UNB) navštevujú pacienti z celého Slovenska. Som rada, že bezplatné parkovisko prispeje k zlepšeniu situácie,“ dodala A. Kalavská.

Začiatok výstavby bude v roku 2019. Parkovisko spolu s chodníkmi a prístupovými komunikáciami bude mať celkovú plochu 6500 m². Výstavba podľa UNB bude dokončená v roku 2020. „Súčasťou parkoviska bude rampový systém. Bude prístupný pacientom, návštevníkom, ako aj zamestnancom UNB,“ uviedol generálny riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava, Juraj Kovács.

Nesrovnal: Vstup Drobu do volebnej kampane považujem za nevhodný

UNB v spolupráci s Ministerstvom zdravotníctva SR požiadala mesto o prenájom z dôvodu, že pozemok, kde sa plánuje výstavba parkoviska patrí mestu Bratislava. K tomu, aby sa mohlo začať s výstavbou je potrebný právny vzťah.

V súčasnosti je k dispozícii parkovisko pre 230 áut, za každú začatú hodinu sa platí euro. Vodiči pred petržalskou nemocnicou využívajú všetky možnosti parkovania. Často dochádza ku zablokovaniu prístupovej cesty k centrálnemu príjmu pacientov, a zle zaparkované autá znemožňujú príjazd sanitiek.

 

 

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne