Jednou vetou

V Bratislave sneží, vodiči hlásia kolóny a MHD mešká do 20 minút

Doprava v Bratislave kolabovala, 7. 2. 2018

foto: hlavné.sk

V Bratislave momentálne sneží. Vodiči v Bratislave a jej okolí hlásia na viacerých miestach zhustenú premávku či dopravné nehody. MHD v hlavnom meste premáva podľa Dopravného podniku Bratislava (DPB) zatiaľ bez komplikácií, no z dôvodu nepriepustnosti komunikácií zaznamenáva meškania spojov od desať do 20 minút.

Linky prímestskej autobusovej dopravy meškali v smere od Dunajskej Lužnej približne 40 minút, z iných smerov neprišlo k výraznejšiemu zdržaniu. TASR o tom informovala hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová. „Ak sa v súčasnosti vyskytne oneskorenie spojov, ide iba o párminútové intervaly,“ dodala.

So zhustenou premávkou musia podľa Stella centra vodiči rátať momentálne v Bratislave na Pražskej, na Moste SNP, Moste Apollo, Račianskej, Slovnaftskej, Svornosti, Ráztočnej a Hradskej ulici v smere do centra. Taktiež aj na vjazde do Bratislavy v smere z diaľnice D2 zo Stupavy,

Vodiči sa zdržia aj na obchvate od Zlatých pieskov po Prístavný most, v Petržalke na vjazde na Prístavný most (v smere z Dolnozemskej cesty a Einsteinovej). Zhustená premávka je taktiež v Dunajskej Lužnej v smere do Rovinky a Bratislavy, v Moste pri Bratislave v smere do Bratislavy, v Ivanke pri Dunaji v smere od Bernolákova do Bratislavy. Vodiči sa na týchto miestach zdržia okolo 15 minút.

Zelená vlna RTVS informuje, že na diaľnici D1 pred Sencom v smere z Bratislavy, na 25. kilometri, blokuje čiastočne pravý pruh kamión s defektom na odstavnom ostrovčeku. Šoféri by mali dávať pozor na vodiča, ktorý ho opravuje.

Varovania na sneženie a smog

V Bratislave, najmä vo vyššie položených miestach metropoly, môže v utorok do nočných hodín spadnúť päť až šesť centimetrov snehu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre hlavné mesto výstrahu 1. stupňa, platí do 22.00 h.

Meteorológovia takisto upozorňujú na smogovú situáciu v Martine, Ružomberku a okolí. „V predchádzajúcom dni boli na niektorých staniciach priemerné denné hodnoty PM10 nad 50 µg/m3,“ informuje SHMÚ na svojom webe.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru