Jednou vetou

V Bratislave tento rok opravia 100-kilometrov ciest

Cestné práce na Bajkalskej ulici 7. apríla 2018 v Bratislave, archívne

foto: TASR

Poriadnou dávkou trpezlivosti sa v týchto dňoch musia obrniť šoféri v hlavnom meste. Začali sa totiž opravy ciest. Do opráv mesto investuje 16 miliónov eur, z toho deviatimi miliónmi prispeje vláda. Prvé dva úseky - Bajkalskú a Dolnozemskú začali opravovať ako prvé.

Cestári od minulého týždňa opravujú najvyťaženejší úsek a to od Prístavného mosta po križovatku Bajkalská-Trnavská. Rovnako ako pri Dolnozemskej opravia úsek cesty dlhý 12,5 kilometra. Nový asfalt položia obojsmerne od Trnavskej cesty po Mlynské nivy. Opravovať sa bude na etapy a to nielen počas víkendov, ale aj cez pracovný týždeň. Ukončenie prác je plánované na 21.mája.

Kompletný zoznam opráv si pozrite tu

Väčšinu z plánovaných opráv ciest bude hlavné mesto realizovať cez letné prázdniny, aby sa tak čo najmenej zaťažovala doprava a mobilita v meste. Súčasťou balíka opráv je aj vybudovanie 200 bezbariérových úprav priechodov pre chodcov, oprava 19 km chodníkov a 26 bezpečnejších zastávok MHD.

Šoféri budú pre práce na cestách musieť počítať aj s obmedzeniami. Mesto o nich informuje na svojom webe, sociálnych sieťach či cez dopravné a navigačné aplikácie. Novinkou sú elektronické informačné tabule, ktoré umiestnia na cestách niekoľko dní pred spustením stavebných prác.

zdroj: Bratislava.sk

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru