V Brodskom chytili Ukrajinca, ktorý pašoval 10-tisíc cigariet

Počas kontroly zaistili v uplynulých dňoch trnavskí colníci v Brodskom 28-ročnému mužovi z Ukrajiny 10.000 pašovaných cigariet

foto: TASR - Colný úrad v Trnave, 10. októbra 2018

Počas kontroly zaistili v uplynulých dňoch trnavskí colníci v Brodskom 28-ročnému mužovi z Ukrajiny 10.000 pašovaných cigariet. Informovala hovorkyňa Colného úradu v Trnave Iveta Zlochová.

Trnavskí colníci v uplynulých dňoch vykonávali na bývalom hraničnom priechode Brodské bežnú kontrolu vozidiel. „Počas nej zastavili osobné motorové vozidlo s českým evidenčným číslom, ktorého vodičom bol 36-ročný muž ukrajinskej štátnej príslušnosti. Spolu s ním sa vo vozidle nachádzali ešte dvaja spolujazdci, taktiež z Ukrajiny. Na výzvu colníkov, či prepravujú tovar, ktorý podlieha colnému alebo daňovému dohľadu, odpovedali záporne,“ uviedla hovorkyňa.

Colníci vo Vyšnom Nemeckom odhalili státisíce pašovaných cigariet

Pri fyzickej kontrole batožinového priestoru hliadka zistila, že sa pod batožinou nachádza čierne igelitové vrece. Vo vreci bolo zabalených 500 ks spotrebiteľských balení cigariet, neoznačených kontrolnými známkami. „K cigaretám sa po ich nájdení colníkmi ako ich majiteľ prihlásil 28-ročný spolujazdec. Únik na spotrebnej dani z tabakových výrobkov bol vyčíslený na takmer 1.000 eur,“ spresnila Zlochová.

Trnavskí colníci vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy. „Majiteľ cigariet bol následne trestným rozkazom právoplatne odsúdený za spáchanie prečinu porušenia predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru. O neoznačené cigarety mladý Ukrajinec prišiel, pričom príslušnú spotrebnú daň je povinný zaplatiť,“ doplnila hovorkyňa colného úradu.

Môže vás zaujímať

Vallo sa rozhodol: Toto budú šéfovia kľúčových mestských podnikov v Bratislave