VIDEO: Po bitke futbalových fanúšikov v Bratislave zadržali takmer 80 ľudí

Výtržníci zdemolovali časť historického centra Bratislavy

autorská koláž hlavne.sk, Facebook Polície

Futbaloví fanúšikovia alebo skôr ničivé tornádo. V stredu večer sa v hlavnom meste zomlela nečakaná mela. Čo má toto so športom? Pýtajú sa svedkovia, turisti, no hlavne miestni obyvatelia. Po hromadnej bitke zahraničných futbalových fanúšikov v bratislavskom Starom Meste zadržali policajti takmer 80 osôb. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

aktualizované: 6:45

“ Krátko po 21.00 h došlo na Ventúrskej ulici k narušeniu verejného poriadku futbalovými fanúšikmi cudzích krajín. Na mieste zasahovali desiatky poriadkových jednotiek, ktorí zadržali takmer 80 osôb,“ uviedla polícia.

FOTO: Slovan doma iba remizoval s majstrom z Čiernej Hory

Policajti v súčasnosti celý priebeh udalosti dokumentovali do neskorých nočných hodín. „Príslušníci Policajného zboru operatívne monitorujú pohyb futbalových fanúšikov pri takzvaných rizikových zápasoch. Napriek tomu, že včera došlo k náhodnému stretu dvoch táborov, policajti zasiahli rýchlo a situáciu zvládli profesionálne,“ vyhlásil prezident Policajného zboru Milan Lučanský vo štvrtok ráno.

Včera (10. 7.) hral Slovan proti tímu z Čiernej Hory. Polícia mala informácie, že tento zápas budú chcieť narušiť fanúšikovia úplne iných mužstiev z Poľska a Holandska. Vďaka mimoriadnym opatreniam k tomu nedošlo. Po zápase sa v centre mesta náhodne stretli Poliaci a Bulhari, ktorí mali navštíviť dnešný zápas svojho tímu v Ružomberku. Polícia po začatí bitky promptne zasiahla.

PREZIDENT LUČANSKÝ: POLICAJTI ZASIAHLI PROTI VÝTRŽNÍKOM RÝCHLO A PROFESIONÁLNEPrezident PZ Milan Lučanský:…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Štvrtok 11. júla 2019

Vallo: Hrubý prejav neúcty voči mestu

Bezprostredne po výtržnostiach fanúšikov sa na sociálnej sieti vyjadril aj primátor hlavného mesta Matúš Vallo, ktorý takéto správanie označil za hrubý prejav neúcty voči mestu. „Výtržnosti futbalových fanúšikov v centre Bratislavy sú hrubým prejavom neúcty voči mestu, v ktorom žijeme aj voči ľuďom, ktorí si užívajú jeho otvorenú a priateľskú atmosféru. Nikdy nepochopím ľudí, ktorí spájajú šport, zábavu alebo relax s násilím a ničením všetkého, čo im príde do cesty. Nikdy,“ uviedol Vallo.

„Nechcem špekulovať, či niekto podcenil situáciu alebo ako sa takto mohla vymknúť kontrole, to sú otázky hlavne na políciu. Ja nateraz vyjadrujem hlavne ľútosť nad zničeným majetkom a len veľmi dúfam, že neprišlo k ujme na zdraví nevinných ľudí, ktorí si nič netušiac prišli užiť do mesta príjemný letný večer,“ dodal k situácii na sociálnej sieti.

Výtržnosti futbalových fanúšikov v centre Bratislavy sú hrubým prejavom neúcty voči mestu, v ktorom žijeme aj voči…

Uverejnil používateľ Matúš Vallo má rád Bratislavu Streda 10. júla 2019

Na miesto vyštartovala polícia aj záchranári

Na Ventúrskej ulici v bratislavskom Starom Meste zasahovala v stredu večer polícia. Podľa očitého svedka sa tam pobili pravdepodobne futbaloví fanúšikovia, niektorí mali hovoriť po srbsky či po anglicky. Viacerých aktérov bitky už zadržali policajti.

„Časť ulice je zdemolovaná, miesto je opáskované, sú tu policajní ťažkoodenci aj so psami,“ priblížil pre Bratislavčan, ktorý je v súčasnosti priamo na mieste. Na ulici stále zasahujú okrem polície aj hasiči a záchranári. „Viacero ľudí je zranených,“ doplnil svedok udalosti.

Polícia na sociálnej sieti bezprostredne informovala o priebehu zásahu, ako aj zadržaných podozrivých osobách, ktoré mohli mať s incidentom dočinenia.

AKTÉRI VČERAJŠEJ BITKY SA SCHOVÁVALI AJ V MIESTNYCH BAROCH, POLICAJTOM VŠAK NEUŠLI

Uverejnil používateľ Polícia SR – Bratislavský kraj Streda 10. júla 2019

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na 0910 554 995

Môže vás zaujímať

Spisom a rozhodnutím pre Green Park sa bude zaoberať MDV SR