Jednou vetou

V Domove Tretieho veku sa údajne mali falšovať hlasy v prospech jedného z kandidátov

Nedá si povedať? V bratislavskej Petržalke sa zaoberajú vážnymi podozreniami z manipulácie hlasovania seniorov z domova dôchodcov. A zase sa pri tom objavuje meno exposlanca Smeru Andreja Kolesíka (38) známeho z lístočkovej kauzy pri hlasovaní v Národnej rade SR.

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Na Kolesíka a jeho členstvo v okrskovej volebnej komisii upozornil (viac info tu) spravodajský portál hlavne.sk ešte pred komunálnymi voľbami. Kolesík zasadol do komisie v obvode, kde kandidovala jeho partnerka Daniela Palúchová. Po zverejnení volebných výsledkov už vieme, že sa jej podarilo získať potrebný počet hlasov a stala sa poslankyňou petržalského zastupiteľstva na nasledujúce štyri roky. Z piatich volených kandidátov na poslanecký post skončila posledná nad čiarou.

Poslankyňa vďaka manipulácii?

Zvolenie Kolesíkovej partnerky, ktorá je súčasne riaditeľkou Domova Tretieho veku však majú sprevádzať pochybnosti. Miestny úrad v Petržalke dostal počas volebnej soboty podnet pre podozrenie z manipulácie pri hlasovaní obyvateľov domova seniorov. Na ich hlasovanie pritom dozeral aj Kolesík. Hlavne.sk má k dispozícii zápisnicu, v ktorej podpredsedníčka volebnej okrskovej komisie č.59, píše: „Dodatočné zistenia: Podozrenie manipulácie hlasovania v Domove dôchodcov. Ľudia boli ovplyvňovaní vedením domova.“ Andrej Kolesík sa ako jediný člen komisie pod zápisnicu nepodpísal.

POZRITE SI: Toto je nová prvá dáma Bratislavy

Kolesík: O ničom neviem

Podnet na možnú manipuláciu hlasovania podal aj Palúchovej súper vo voľbách Miroslav Dragun. „Dostal som viacero anonymných podnetov od obyvateľov Ovsišťa. V Domove Tretieho veku sa údajne mali falšovať hlasy v prospech jedného z kandidátov,“ tvrdil nám s tým, že sa už obrátil aj na políciu. Spojili sme sa aj s Andrejom Kolesíkom, ktorý nám povedal, že každý má právo podať podnet, on ale o ničom nevie a na komisii nič podobné neriešili. Volebný deň opisuje tak, že prišiel pozorovateľ, ktorý kontroloval otváranie obálok a sčítanie hlasov. Kolesík tvrdí, že to prebiehalo v pohode, všetci členovia sa toho zhostili a urobili to v pomerne krátkom čase. Obrátili sme sa aj na miestny úrad v Petržalke, ktorý sa podozreniami pri hlasovaní seniorov už vraj zaoberá. Odpovede čakáme, po ich obdržaní budeme článok aktualizovať.

Rodinka úžasných. Kanócz a Loj si takto vyšli s deťmi do mesta

Smer alebo Mladá Petržalka?

Pripomeňme, že pred voľbami nám Kolesík ani jeho partnerka Daniela Palúchová, členstvo vo volebnej komisii nepotvrdili. Napriek tomu, že je už po voľbách, Kolesík ani teraz nechcel prezradiť, či ho do komisie nominoval Smer-SD alebo Mladá Petržalka, za ktorú kandidovala Palúchová. Povedal nám, že si to máme zistiť a naznačil, že je stále členom bratislavskej krajskej organizácie Smeru. Podľa informácií z miestneho úradu bol však nominovaný napokon za Mladú Petržalku.

Noví primátori krajských miest: Ako strávili prvý pracovný deň?

Z poslanca asistent

Kto je Andrej Kolesík? Bol poslancom Národnej rady SR za Smer–SD. V posledných parlamentných voľbách mal na kandidátke číslo 82 a do parlamentu sa nedostal. Aktuálne je asistentom smeráckeho poslanca Ľubomíra Želiezku. Kolesík sa neslávne preslávil pred šiestimi rokmi, keď sa ho redaktorky SME vtedy pýtali, aké lístky rozdáva poslancom Smeru v rokovacej sále Národnej rady SR pred voľbou členov do rady Ústavu pamäti národa. Tvrdil, že pred voľbou len pozýval kolegov na narodeninovú oslavu. Z jasného klamstva Kolesíka usvedčilo video, z ktorého sa stal hit sociálnych sietí a smiali sa na ňom tisíce ľudí.

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

Andrej Kolesík sa pod zápisnicu odmietol podpísať

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru