Jednou vetou

V DSS v Batizovciach bolo z 206 testov deväť pozitívnych

Ilustračné foto

zdroj: pixabay

Výsledky zamestnancov sú doposiaľ negatívne

Po pondelkovom testovaní všetkých klientov aj zamestnancov Domova sociálnych služieb (DSS) Domov pod Tatrami v Batizovaciach evidujú deväť pozitívnych testov na ochorenie COVID-19. K testovaniu pristúpili v súvislosti s prvým prípadom výskytu ochorenia a úmrtím klientky zariadenia, ktoré spadá pod prešovskú župu. „Postupne nám prichádzajú výsledky a dnes napoludnie máme z 206 testov 9 pozitívnych na ochorenie COVID-19, pričom pacienti necítia žiadne príznaky tohto vírusového ochorenia,“ informoval predseda PSK Milan Majerský.

Testovaných bolo aj 95 zamestnancov zariadenia. Odbery zabezpečovala výjazdová jednotka Hasičského a záchranného zboru v Prešove. Majerský vzhľadom na vážnosť situácie vyzdvihol promptnosť odbernej jednotky, ako aj následných procedúr, do ktorej krajská samospráva bola aktívne zapojená a zabezpečovala všetky potrebné administratívne i technické požiadavky.

Z deviatich pozitívnych testov klientov DSS v Batizovcviach je šesť žien a traja muži. Traja sú vo veku 40 – 50 rokov, piati sú vo veku medzi 50 – 60 rokov a jedna žena má 67 rokov. Všetci doposiaľ otestovaní zamestnanci majú negatívne výsledky. PSK pripravil pre DSS v Batizovciach ďalšie ochranné pomôcky, ktoré dovezú do Batizoviec.

Ide o overaly, rukavice, respirátory, štíty a dezinfekčné prostriedky určené pre zamestnancov, ktorí budú prichádzať do styku s pozitívne testovanými klientmi. „V DSS Batizovciach pripravujeme samostatný pavilón pre klientov, ale i zamestnancov, ktorí budú pozitívne testovaní a budú v absolútnej izolácii,“ dodal Majerský.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru