Jednou vetou

V Dunajskej Strede bolo počas zápasu pripravených 300 policajtov

Príslušníci polície hliadkujú pred východným vstupom na futbalový štadión v Ružomberku pred začiatkom prvého zápasu 1. predkola Európskej ligy MFK Ružomberok - Levski Sofia v Ružomberku 11. júla 2019. FOTO TASR - Dušan Hein
Takmer 300 policajtov zabezpečovalo vo štvrtok (11. 7.) verejný poriadok počas futbalového stretnutia Európskej ligy medzi domácou Dunajskou Stredou a súperom z poľského Krakova. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová. K výtržnostiam na štadióne ani v meste podľa polície nedošlo.

FOTO: Dunajská Streda remizovala s Cracoviou, v odvete musí streliť gól

Na bezpečnosť občanov dohliadali policajti poriadkovej, dopravnej, železničnej a kriminálnej polície. Pripravená bola aj špeciálna technika a služobné psy a vypomáhali aj policajti z ostatných krajov Slovenska. „Polícia monitorovala situáciu najmä v centre mesta, kde sú sústredené reštauračné a pohostinské zariadenia. Pod dohľadom sme mali aj ostatné časti a príjazdové cesty,“ uviedla Kredatusová.

Polícia obvinila siedmich ľudí pre výtržnosti na Ventúrskej ulici v Bratislave

Počas bezpečnostných opatrení nedošlo k žiadnym incidentom, ktoré by musela polícia riešiť, nebol narušený verejný poriadok, ani v uliciach, ani na štadióne. „Dá sa povedať, že v meste a aj na štadióne panovala medzi fanúšikmi priateľská atmosféra,“ doplnil veliteľ bezpečnostných opatrení Szilárd Csicsai.

VIDEO: Po bitke futbalových fanúšikov v Bratislave zadržali takmer 80 ľudí

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek